Yeni Başlayan Lolcülere Tüyolar

GameStar

Asistan
Yönetici
Asistan
Katılım
3 May 2018
Mesajlar
156
Beğeniler
3
Puanları
198
Konuyu başlatan #1
Bu konuda oyuna yeni başlayan arkadaşlar için bazı tüyolar vermek istiyorum başka merak ettiğiniz bir soru varsa mesaj atın.
Tüyolar
1. Sakın ama sakın farm kurmayı unutmayın farm çok önemlidir. Minyonlara her zaman vurmayın sadece son vuruşta vurun çok faydası vardır. Kesinlikle minyonları kendi sahalarına itmeyin yoksa bunu fırsat bilen oduncu sizi avlamaktan kaçınmaz.
2. Her zaman için minyonların arkasında durun. Kesinlikle rakip minyonların arasına girmeyin. Ola ki dalarsanız rakip oyuncu size dalar dolayısıyla minyonlar da size dalar bu da dezavantaj olur.
3. 5 e 5 veya herhangi bir çatışma sırasında sakın rakip tanka saldırmayın. Öncelikle Carry olanına saldırmaya çalışın. Ola ki rakip tank size doğru tek başına gelmekteyse etrafı kolaçan edin. Bu bir tuzak sistemi olabilir.
4. Sürekli küçük haritayı kontrol edin bu size fayda sağlayacaktır.
5. Asla ama asla tek gitmeyin bu bir grup oyunu olduğu için grupça hareket edip birbirinizi destekleyin.
6. Oyuna başladığınızda ilk item olarak ayakkabı( bot ) almanız da fayda vardır.
7. Ormancı tarafından saldırılardan kaçınmak istiyorsanız. Her 3 dk bir totem kullanın. Bazı karakterler görünmezlik özeliği vardır. Özelliği varsa özel totem alın. Mutlaka.
8. Unutmayın eğer biri rakip oyuncuları beslerse ve ya trollük yaparsa ona herhangi hakaret içerici kelime kullanma hakkınız yoktur ama onu riot ekibine şikayet etme hakkınız vardır. Bunu maç sonucu o oyuncuyu rapor edebilirsiniz. Asla unutmayın bu sadece bir oyundur. O yüzden kimseye hakaret ve küfür etmeyin. Yoksa oyundan men edilebilirsiniz. Levelinize göre 1, 3, 5, 7 gün, 1 ay ve ya kalıcı olarak oyundan men cezası alırsınız.
9. Oyun sırasında bilgisayarı bırakıp giderseniz AFK kalırsanız. Oyundan çıkmakta Leaverbuster tarafından otomatik olarak geçici ve ya kalıcı olarak oyundan men edilirsiniz.
10. Oyun başlangıcında bot ve mid oyuncular ormancıyı korumasında fayda vardır. Yoksa rakip 5 oyuncu ile oduncuya suikast yapabilir.
11. Dereceli oyunlarda takımlar genelde şu şekildedir;
1 tane solo top tank veya off tank ( off tank hem desfansıf hemde ofansıfdır.)
1 tane mid AP ( yetenek gücü )
1 tane junngle ( ormancı )
2 bot 1 AD Carry ( fiziksel uzun menzil saldırı ) 1 Support ( destekçi )

konu burda sona ermiştir.
herkeze iyi oyunlar...
 

CimboM

Seviye 5
Üye
Katılım
5 May 2018
Mesajlar
75
Beğeniler
1
Puanları
98
#2
GameStar haklı ben oyunda trollük yapan birine küfür ettim hesabım kalıcı olarak men cezası verildi. Siz bu hataya düşmeyin.
 

GameStar

Asistan
Yönetici
Asistan
Katılım
3 May 2018
Mesajlar
156
Beğeniler
3
Puanları
198
Konuyu başlatan #5
Mesaj atan arkadaşlar teşekkürler
 

GameStar

Asistan
Yönetici
Asistan
Katılım
3 May 2018
Mesajlar
156
Beğeniler
3
Puanları
198
Konuyu başlatan #7
Komu sabite alınmıştır.
 
Üst