Origin Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır? | Gamesfrm.com

Origin Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Rohan

Seviye 10
Üye
Origin arkadaş ekleme yöntemi ile kendi takımınızı kurarak daha eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz…

Origin, ülkemizde henüz tam olarak duyulmamış bir oyun satış platformu. Bugüne kadar yayınlanan oyunların neredeyse tamamını ücretli olan piyasaya süren bu platformda Fifa, Titanfall, Anthem, Battlefield, Assassin Creed ve Far Cry gibi yüzlerce popüler oyun mevcut. Bunların tamamı gerçek paralar karşılığında satılıyor. Geçtiğimiz aylarda ise bir Respawn Entartainment ürünü olan Apex Legends ücretsiz olarak piyasaya sürüldü ve Origin’den indirilmeye başlandı. Bu durum hem oyuncuların yüzünü güldürdü hem de Origin’in ülkemizde daha fazla tanınmasını sağladı.

Origin Arkadaş Ekleme
Bu ortama yeni katılan oyuncuların bilmek istedikleri bir şey var; arkadaş nasıl ekleniyor? Steam platformuna göre biraz daha karmaşık olan ve henüz hakkında fazla rehber bulunmayan Origin’de arkadaş ekleme nasıl yapılır birlikte öğrenelim.

ORİGİN ARKADAŞ EKLEME NASIL YAPILIR?
Bunun için iki farklı yöntem var, ikisi de aynı kapıya çıkıyor ve ben size daha kolay olan yöntemi göstermek istiyorum.

Origin uygulamasını çalıştırın.

Üst menüde yer alan “Friends” seçeneğine tıklayın ve Add a Friend’i seçin.

Add Friend

Add Friend
Açılan pencerede “Search for friends” kısmına eklemek istediğiniz arkadaşınızın Origin nickini eksiksiz olarak girin ve Search butonuna basın.

Search for friends

Search for friends
Arama yapınca karşınıza “People results” yani yazdığınız isme uygun sonuçlar listelenecektir. Burada arkadaşınız olduğunu düşündüğünüz profile tıklayın. Profil sayfası açılınca sağ üst köşedeki Send Friend Request yani arkadaşlık isteği gönder butonuna tıklayın.

Send friend request

Send friend request
İşlem tamamlanmıştır, arkadaşınıza bildirim gidecektir ve kabul ettiğinde artık Origin üzerindeki büyün oyunlar birlikte oynayabilirsiniz.

ORİGİN’DE ARKADAŞ EKLEME (2. YOL)
  1. Origin uygulamasını çalıştırın.
  2. Sağ alt köşedeki Friends List çubuğuna tıklayın.
  3. Açılan pencerede Search for friends barının yanında + işaretiyle gösterilmiş arkadaş simgesini göreceksiniz.
  4. Bu simgeye tıkladığınızda yine az önceki gibi arkadaş arama penceresi açılacaktır.
  5. Yukarıda gösterildiği gibi ismini yazın ve istek gönderin.
ORİGİN’DE ARAMA YAPIYORUM AMA ARKADAŞIMI BULAMIYORUM
Bu tür sorunlar yerli ve yabancı forumlarda sık sık tartışılmış. Eğer bir arkadaşınızı Origin üzerinden eklemek istiyor ancak profiline ulaşamıyorsanız bunun iki nedeni olabilir; ya ismini yanlış yazıyorsunuz yada arkadaşınız profiline ulaşılmasını engellediği için arama sonuçlarında çıkmıyor.

Origin üyelerine id tanımlamıyor ve üye olurken benzersiz bir isim bulmalarını istiyor. Kullanıcılar ABC gibi basit isimler çoktan kapıldığı için çok absürt isimler seçiyorlar ve bunların arama yaparken bulunması zorlaşıyor. Arkadaşınızdan ismini tam olarak yazmasını isteyerek tekrar arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Diğer bir arkadaş bulamama nedeni ise profillerin gizlenmiş olmasıdır. Eklemek istediğiniz arkadaşınız bilerek veya bilmeyeren profilini kimsenin göremeyeceği şekilde ayarladıysa arama sonuçlarında da çıkmayacaktır. Bunu düzeltmek için şu adrese gidin: https://myaccount.ea.com/cp-ui/privacy/index ve EA hesabınızda oturum açın. Who can see my profile seçeneğini Everyone yani herkes olarak ayarlayıp en alttan kaydedip çıkın. Arkadaşınız tekrar arama yaptığında bu defa sizi bulabilecek ve arkadaş olarak ekleyebilecektir.

APEX LEGENDS ARKADAŞ EKLEME
Apex Legends Origin üzerinden dağıtıldığı için ek olarak başka bir işlem yapmanız gerek yok. Origin’den arkadaş eklediğiniz takdirde, tüm arkadaşlarınız Apex Legends’a da gelecektir. Tıpkı Steam’de olduğu gibi… Arkadaşlarınızla beraber oyun oynamak istiyorsanız önce yukarıda gösterildiği gibi arkadaşınızı Origin’de ekleyin ve oyuna girin. Lobide sağ alt köşede çark işaretinin yanındaki Grup işaretine tıkladığınızda arkadaşlarınızı oyuna davet edebilirsiniz.

Bu yazıyı apex legends arkadaş ekleme olarak planlamıştım ancak baktım ki bütün işlemler Origin üzerinden yapılıyor, ben de Origin arkadaş ekleme yöntemlerini göstermek istedim. Bu sayede Apex Legends dahil bütün oyunlarda arkadaşlarınızı ekleyebilir ve birlikte oyun oynayabilirsiniz.